Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

XX  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Alak Suresi

YazarMesaj
Admin
FORUM SAHİBİ
FORUM SAHİBİ
Admin

Erkek

Alak Suresi Empty
MesajKonu: Alak Suresi   Alak Suresi EmptyPaz 31 Ağus. 2008 - 13:41

Alak Suresi 96-01310
Alak Suresi 96-01910

MANASI
1, 2 (Her şeyi) yaratan Rabbinin adiyle oku! O, insanı bir kan pıhtısından yarattı
3, 4, 5 (Oku, O keremine nihayet olmayan Rabbindir, ki kalemle yazı yazmayı öğretmiştir. İnsana, bilmediği şeyleri O öğretti.)
6, 7, 8 (Hakkaâ ki insan kendini ihtiyâçtan vareste gördüğü zaman haddini aşar, tuğyan eder. (Ey insan!) Akıbet rücûun Rabbinedirî
9, 10 (Bir kulu, namaz kılarken nehyedeni gördün mü? )
11, 12 (Haber ver bana! Ya o namaz kılan) hak din üzerindeyse ,veya takvayı emrettiyse
13 (Bana haber ver! Ya öbürü, dîni tekzîb etti, îmândan yüz çevirdi ise
14 ( O (nehyeden) Allah Teâlâ'nın muhakkak her şeyi görür olduğunu bilmiyor mu?
15, 16, 17, 18 (Hakkaâ ki eza etmekten (fârîğ olsun. Şâyed bundan) vaz geçmezse, celâlim hakkı için, onu alnından (perçeminden), yalancı, günahkâr alnından tutar, (Cehenneme sürükleriz. O vakit o, kavim ve kabilesini çağırsın. (Onlardan yardım istesin), Biz de, zebanileri çağırırız.
19 (Sakın ona itaat etme! (Tâatinde sebat eyle) secde (ye devam) et! (Allah Teâlâ'ya) yaklaş! )
https://munteha.yetkin-forum.com

Alak Suresi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tin Suresi
» Fil Suresi
» Asr Suresi
» Tebbet Suresi